Elveszettek:-)
2006.04.09. 20:35
Dísznapraforgó és metélőhagyma.
Sziasztok!
Kertészkedtem az erkélyen:-) Előszedtem nagy hévvel a balkonládákat, előkészítettem földet a muskátliknak. Jövő hétvégén kertészeti kiállítás lesz, mindenképpen vevő leszek:-)
Találtam a konyhaszekrényben egy zacskóban dísznapraforgómagot egy darabot és egy zacsi metélőhagymát. El is ültettem iziben, jól megöntöztem őket, remélem lesz eredménye! A metélőhagymát a konyhába az ablakpárkányra tettem, a napraforgót pedig az erkélyen vetettem el egy vegyes virágos cserépbe. Nagyon jó ötletnek tartom lakásunkat a természet díszeivel felvidítani:-) Itt vannak pl. a fűfejeink, akár húsvéti meglepetés is lehet:-)
Dísznapraforgó:
A vidáman ragyogó napraforgó most nemcsak a virág-ágyban, a dézsákban és a virágvázákban virít. Dekorá-cióként a lakás minden zugában jókedvet áraszt. Az óriási, elsősorban a gyerekek körében kedvelt égimeszelő mellett létezik egynyári és évelő dísznapraforgó is. A virágágyásban vagy cserépben nevelhető virágok egyszerű és telt szirmú fajtái a sárga sokféle árnyalatában, rozsda és piros színekben is kaphatók.
Metélőhagyma, snidling:
A Földközi tenger vidékén honos. Nemcsak fűszerként ismert, hanem a népi orvoslás is használja. A kedvelt konyhanövény a tavasz első zöldülő növénye. 30 – 40 cm hosszú, sötétzöld, üreges, lombos levélzete, illetve szára jó ízű, finom fűszernövény. Igen magas a C-vitamin tartalma. Nyersen, apróra vágva levesek, mártások, saláták, fűszerezett vajak, túrók, továbbá sajtos, tojásos készítmények ízesítésére használjuk. Aromája erősen fűszeres, hagymához hasonló.
A friss metélőhagyma gyorsan elfonnyad és erős , kellemetlenül keserű lesz. A szárított metélőhagyma hosszú ideig fogyasztható. Használata esetén felveszi az étel nedvességtartalmát, így teljes értékűvé válik. A metélőhagymát nem szabad az étellel együtt főzni, csak közvetlenül az étel elkészülte előtt használjuk. Nem csak ízesítésre, hanem élénk színe miatt tálak, ételek díszítésére is alkalmas.
|